Тадж Махал (п'яте нове чудо світу) - Зустрівши на базарі прекрасну
бідну дівчину з дерев'яними бусами в руках , принц Кхуррам закохався в неї з першого погляду і твердо вирішив взяти красуню в дружини. Мумтаз Махал стала людиною, якій він повністю довіряв і навіть радився. Вона єдина з його гарему супроводжувала у військових походах. За 17 років шлюбу у них народилося 13 дітей. Але Мумтаз Махал не пережила важких пологів 14 -го .
Мавзолей будували більше 20.000 чоловік в перебігу 22 -х років. Коли будівництво підійшло до кінця , в 1653 році , старіючий правитель віддав наказ приступити до зведення другої будівлі - мавзолею для нього самого , точної копії першого , але з чорного мармуру.
Але цьому не судилося здійснитися. В 1658 Шаха Джахана повалив його син Аурангзеб . Він припинив будівництво другого мавзолею , а батька заточив до кінця життя у вежі , з вікна якої було видно Тадж Махал. І тільки після смерті вони знову возз'єдналися - згідно з заповітом , його поховали поруч , в одному з нею склепі . " Ось така от закарлюка ... розумієш ..."
Для зведення Тадж Махалу з усіх кінців світу з'їхалися кращі двадцять тисяч майстрів. Стіни з білого мармуру були прикрашені мозаїкою з великого числа різних дорогоцінних каменів. У центрі мавзолею Тадж Махал стояли так звані помилкові гробниці , а от склепи були розташовані під підлогою і надійно захищені від сторонніх очей. Стіни похоронного залу були інкрустовані витонченими кам'яними квітами.
В даний час Тадж Махал щорічно відвідують як тисячі туристів , так і місцеві жителі - індуси. Минулого по великих дверям з срібла - символу входу в рай - проходив спеціальний малюнок з срібних цвяшків . Ця дорога двері в один з нальотів грабіжників була вкрадена. Пізніше було вирішено встановити замість срібною двері мідну . Крім того , був неабияк « обідраний » і декор фасаду - велика частина дорогоцінних каменів з нього безповоротно зникла.
З мінаретів Тадж Махалу не раз нещасні закохані кидалися вниз , подібним чином кінчаючи життя самогубством. Тому тепер туди вхід закритий і надійно охороняється поліцейськими. Крім того , правоохоронці стежать за тим , щоб відвідувачі не фотографували деталі мавзолею. За встановленими строгим правилам дозволяється робити знімки тільки біля входу в Тадж Махал.
Немає коментарів:
Дописати коментар